“Qəbələ”, “İnter” və “Zirə”nin mümkün rəqibələri bəlli olacaq

416

Bu gün Avropa Liqasının III təsnifat mərhələsinin püşkatma mərasimi keçiriləcək.  İsveçrənin Nyon şəhərində keçiriləcək tədbir Bakı vaxtı ilə saat 15:00-da başlayacaq.

Püşkatmada Azərbaycan təmsilçiləri “Qəbələ”, “İnter” və “Zirə”nin də mümkün rəqibələri bəlli olacaq.
“Qəbələ” – “Yagelloniya” və “İnter” – “Fola” cütləri səpələnməmişlər sırasında yer alıblar. Bu isə klublarımızın mərhələ keçəcəkləri təqdirdə daha güclü rəqiblərlə üzləşəcəkləri deməkdir.

“Zirə” – “Astra” cütü isə səpələnmişlər sırasındadır. Buna səbəb Rumıniya təmsilçisinin əmsalının yüksək olmasıdır. Bu cütün qalibi nisbətən asan rəqiblə üz-üzə gələcək.

III təsnifat mərhələsi

Səpələnmişlər

“Zenit” (Rusiya)
“Atletik” (İspaniya)
“Ostersun” (İsveç) –  “Qalatasaray” (Türkiyə) cütünün qalibi
“Fənərbaxça” (Türkiyə)
“Sparta” (Çexiya)
“Milan” (İtaliya)
PSV (Hollandiya)
“Braqa” (Portuqaliya)
“Gent” (Belçika)
PAOK (Yunanıstan)
“Krasnodar” (Rusiya)
“Bordo” (Fransa)
“Everton” (İngiltərə)
“Marsel” (Fransa)
“Dinamo” (Zaqreb, Xorvatiya)
“Makkabi” (Təl-Əviv, İsrail) – “Reykyavik” (İslandiya) cütünün qalibi
“Frayburq” (Almaniya)
“Astra” (Rumıniya) – “Zirə” (Azərbaycan) cütünün qalibi
“Austriya” (Avstriya)
“Ferensvaroş” (Macarıstan) – “Midtyulland” (Danimarka) cütünün qalibi
“Panatinaikos” (Yunanıstan)
“Maritimo” (Portuqaliya)
“Syon” (İsveçrə)
“Hayduk” (Xorvatiya) – “Levski” (Bolqarıstan) cütünün qalibi
“Rabotniçki” (Makedoniya) – “Dinamo” (Minsk, Belarus) cütünün qalibi
“Hoqesund” (Norveç) – “Lex” (Polşa) cütünün qalibi
“Apollon” (Kipr) – “Zarya” (Moldova) cütünün qalibi
“Şkendiya” (Makedoniya) – HİK (Finlandiya) cütünün qalibi
“Şemrok Rovers” (İrlandiya) – “Mlada Boleslav” (Çexiya) cütünün qalibi


Səpələnməmişlər

“Jelezniçar” (Bosniya və Herseqovina) – AİK (İsveç) cütünün qalibi
“Aleksandriya” (Ukrayna)
“Osiyek” (Xorvatiya) – “Lütsern” (İsveçrə) cütünün qalibi
“Brondbü” (Danimarka) – “Vaasa” (Finlandiya) cütünün qalibi
“Kalyu” (Estoniya) – “Videoton” (Macarıstan) cütünün qalibi
“Olimpik” (Ukrayna)
“Ostende” (Belçika)
“Proqres” (Lüksemburq) – AEL (Kipr) cütünün qalibi
“Qəbələ” (Azərbaycan) – “Yagelloniya” (Polşa) cütünün qalibi
“Slovan” (Slovakiya) – “Lyunqbyu” (Danimarka) cütünün qalibi
“İrtış” (Qazaxıstan) – “Srvena Zvezda” (Serbiya) cütünün qalibi
“Trençin” (Slovakiya) – “Bney Yehuda” (İsrail) cütünün qalibi
“Kayrat” (Qazaxıstan) – “Skenderbeu” (Albaniya) cütünün qalibi
“Aberdin” (Şotlandiya) – “Şiroki Briyeq” (Bosniya və Herseqovina) cütünün qalibi
“Valletta” (Malta) – “Utrext” (Hollandiya) cütünün qalibi
“Altax” (Avstriya) – “Dinamo” (Brest, Belarus) cütünün qalibi
“Şturm” (Avstriya) – “Mladost” (Monteneqro) cütünün qalibi
“Dinamo” (Buxarest, Rumıniya)
“Kork Siti” (İrlandiya) – AEK (Kipr) cütünün qalibi
“İnter” (Azərbaycan) – “Fola” (Lüksemburq) cütünün qalibi
“Beytar” (İsrail) – “Botev” (Bolqarıstan) cütünün qalibi
“Vaduts” (Lixtenşteyn) – “Odd” (Norveç) cütünün qalibi
“Panionios” (Yunanıstan) – “Qoritsa” (Sloveniya) cütünün qalibi
“Norçepinq” (İsveç) – “Trakay” (Litva) cütünün qalibi
“Universtatya” (Krayova, Rumıniya)
“Valyur” (İslandiya) – “Domjale” (Sloveniya) cütünün qalibi
“Arka” (Polşa)
“Rujomberok” (Slovakiya) – “Brann” (Norveç) cütünün qalibi
“Liepaya” (Latviya) – “Suduva” (Litva) cütünün qalibi