MSK yekun nəticələri açıqlayıb.

540

Mərkəzi Seçki Komissiyasının (MSK) sədri Məzahir Pənahov Azərbaycanda noyabrın 1-də keçirilmiş Milli Məclisə seçkilərlə bağlı 5 547 seçki məntəqəsindən daxil olmuş protokol məlumatları əsasında yekun nəticələri açıqlayıb.

 

1 saylı Şərur-Sədərək seçki dairəsi – Vasif Talıbov (YAP) – 89,4 faiz

2 saylı Şərur seçki dairəsi – İsa Həbibbəyli (YAP) – 80,5 faiz

3 saylı Babək-Kəngərli-Naxçıvan seçki dairəsi – Səttar Mehbalıyev (bitərəf) – 82,9 faiz

4 saylı Naxçıvan şəhər seçki dairəsi – Eldar İbrahimov (YAP) – 83,6 faiz

5 saylı Şahbuz-Babək seçki dairəsi – Siyavuş Novruzov (YAP) – 80,3 faiz

6 saylı Culfa-Babək seçki dairəsi – Ülviyyə Həmzəyeva – 79,3 faiz

7 saylı Ordubad-Culfa seçki dairəsi – Qüdrət Həsənquliyev (BAXCP) – 79,6 faiz

8 saylı Binəqədi birinci seçki dairəsi – Azay Quliyev (bitərəf) – 62,9 faiz

9 saylı Binəqədi ikinci seçki dairəsi – Kəmaləddin Qafarov (YAP) – 68,9 faiz

10 saylı Binəqədi üçüncü seçki dairəsi – Madər Musayev (bitərəf) – 78,1 faiz

11 saylı Qaradağ seçki dairəsi – Aydın Hüseynov (YAP) – 74,4 faiz

12 saylı Qaradağ-Binəqədi-Yasamal seçki dairəsi – Mixail Zabelin (YAP) – 75,2 faiz

13 saylı Xəzər-Pirallahı seçki dairəsi – Rauf Əliyev (YAP) – 78,3 faiz

14 saylı Xəzər seçki dairəsi – Mehriban Əliyeva (YAP) – 96,7 faiz

15 saylı Yasamal birinci seçki dairəsi – Ülvi Quliyev (bitərəf) – 79,7 faiz

16 saylı Yasamal ikinci seçki dairəsi – Aytən Mustafayeva (bitərəf) – 51,5 faiz

17 saylı Yasamal üçüncü seçki dairəsi – Elşad Həsənov (bitərəf) – 82,1 faiz

18 saylı Nərimanov-Nizami seçki dairəsi – Rasim Musabəyov (bitərəf) – 55,8 faiz

19 saylı Nərimanov birinci seçki dairəsi – Hikmət Məmmədov (YAP) – 51,9 faiz

20 saylı Nərimanov ikinci seçki dairəsi – Adil Əliyev (bitərəf) – 65,6 faiz

21 saylı Nəsimi birinci seçki dairəsi – Məlahət İbrahimqızı (YAP) – 74,8 faiz

22 saylı Nəsimi ikinci seçki dairəsi – Asim Mollazadə (ADİP) – 57,1 faiz

23 saylı Nəsimi-Səbail seçki dairəsi – Ziyad Səmədzadə (bitərəf) – 74,7 faiz

24 saylı Nizami birinci seçki dairəsi – Rövnəq Abdullayev (YAP) – 78,2 faiz

25 saylı Nizami ikinci seçki dairəsi – Sədaqət Vəliyeva (YAP) – 68,2 faiz

26 saylı Sabunçu birinci seçki dairəsi – Fazil Mustafa (BQP) – 53,4 faiz

27 saylı Sabunçu ikinci seçki dairəsi – Dilarə Cəbrayılova (YAP) – 62,2 faiz

28 saylı Sabunçu üçüncü seçki dairəsi – Eldar Quliyev (bitərəf) – 56,8 faiz

29 saylı Səbail seçki dairəsi – Şəmsəddin Hacıyev (YAP) – 61,6 faiz

30 saylı Suraxanı birinci seçki dairəsi – Sevinc Fətəliyeva (YAP) – 71,5 faiz

31 saylı Suraxanı ikinci seçki dairəsi – Fərəc Quliyev (MDHP) – 38,6 faiz

32 saylı Suraxanı üçüncü seçki dairəsi – Ağacan Abiyev (YAP) – 73,6 faiz

33 saylı Xətai birinci seçki dairəsi – Hüseynbala Mirələmov (YAP) – 70,8 faiz

34 saylı Xətai ikinci seçki dairəsi – Fuad Muradov (bitərəf) – 66,2 faiz

35 saylı Xətai üçüncü seçki dairəsi – Araz Əlizadə (ASDP) – 47,3 faiz

36 saylı Xətai dördüncü seçki dairəsi – Səməd Seyidov (YAP) – 71,1 faiz

37 saylı Nizami birinci (Gəncə) seçki dairəsi – Pərvin Kərimzadə (YAP) – 62,4 faiz

38 saylı Nizami ikinci (Gəncə) seçki dairəsi – Naqif Həmzəyev (YAP) – 64,8 faiz

39 saylı Kəpəz birinci (Gəncə) seçki dairəsi – Xanlar Fətiyev (YAP) – 58,1 faiz

40 saylı Kəpəz ikinci (Gəncə) seçki dairəsi – Musa Quliyev (YAP) – 47,3 faiz

41 saylı Sumqayıt birinci seçki dairəsi – Mirzəcan Xəlilov (özü – YAP) – 66,2 faiz

42 saylı Sumqayıt ikinci seçki dairəsi – Tahir Mirkişili (YAP) – 68,4 faiz

43 saylı Sumqayıt üçüncü seçki dairəsi – Muxtar Babayev (YAP) – 70,3 faiz

44 saylı Sumqayıt-Xızı seçki dairəsi – Hacı Salayev (bitərəf) – 68,4 faiz

45 saylı Abşeron seçki dairəsi – Oqtay Əsədov (YAP) – 84,2 faiz

46 saylı Şirvan seçki dairəsi – Rafael Cəbrayılov (bitərəf) – 62,3 faiz

47 saylı Mingəçevir seçki dairəsi – Aydın Mirzəzadə (YAP) – 53,7 faiz

48 saylı Yevlax seçki dairəsi – İlham Məmmədov (YAP) – 68,2 faiz

49 saylı Yevlax-Mingəçevir seçki dairəsi – Əli Hüseynli (YAP) – 70,9 faiz

50 saylı Abşeron-Qobustan seçki dairəsi – Zeynəb Xanlarova (bitərəf) – 70,1 faiz

51 saylı Qusar seçki dairəsi – Azər Badamov (YAP) – 62,4 faiz

52 saylı Quba seçki dairəsi – Vahid Əhmədov (bitərəf) – 52,2 faiz

53 saylı Quba-Qusar seçki dairəsi – Yevda Abramov (YAP) – 62,1 faiz

54 saylı Şabran-Siyəzən seçki dairəsi – Tahir Süleymanov (YAP) – 70,3 faiz

55 saylı Xaçmaz şəhər seçki dairəsi – Eldəniz Səlimov (YAP) – 66,5 faiz

56 saylı Xaçmaz kənd seçki dairəsi – İlham Əliyev (YAP) – 68,8 faiz

57 saylı Kürdəmir seçki dairəsi – Müslüm Məmmədov (bitərəf) – 62,4 faiz

58 saylı Haciqabul-Kürdəmir seçki dairəsi – Rafael Hüseynov (VHP) – 59,9 faiz

59 saylı Salyan seçki dairəsi – Əliağa Hüseynov (bitərəf) – 73,2 faiz

60 saylı Salyan-Neftçala seçki dairəsi – Fəzail Ağamalı (AVP) – 70,4 faiz

61 saylı Neftçala seçki dairəsi – Arif Rəhimzadə (YAP) – 73,2 faiz

62 saylı Saatlı seçki dairəsi – Əflatun Amaşov (bitərəf) – 64,5 faiz

63 saylı Sabirabad birinci seçki dairəsi – Elçin Quliyev (YAP) – 75,8 faiz

64 saylı Sabirabad ikinci seçki dairəsi – Rüstəm Xəlilov (YAP) – 64,3 faiz

65 saylı Saatlı-Sabirabad-Kürdəmir seçki dairəsi – Əhliman Əmiraslanov (YAP) – 71,4 faiz

66 saylı Biləsuvar seçki dairəsi – Xanhüseyn Kazımlı (ASRP) – 63,5 faiz

67 saylı Cəlilabad şəhər seçki dairəsi – Malik Həsənov (YAP) – 69,3 faiz

68 saylı Cəlilabad kənd seçki dairəsi – Mirkazım Kazımov (YAP) – 66,1 faiz

69 saylı Cəlilabad-Masallı-Biləsuvar seçki dairəsi – Fəzail İbrahimli (VHP) – 62,9 faiz

70 saylı Masallı şəhər seçki dairəsi – Nəriman Əliyev (YAP) – 63,1 faiz

71 saylı Masallı kənd seçki dairəsi – Elmira Axundova (bitərəf) – 60,4 faiz

72 saylı Yardımlı-Masallı seçki dairəsi – Musa Qasımlı (bitərəf) – 59,5 faiz

73 saylı Lənkəran şəhər seçki dairəsi – Rüfət Quliyev (bitərəf) – 65 faiz

74 saylı Lənkəran kənd seçki dairəsi – Hadı Rəcəbli (YAP) – 69,3 faiz

75 saylı Lənkəran-Masallı seçki dairəsi – Cavanşir Paşazadə (YAP) – 71,2 faiz

76 saylı Lənkəran-Astara seçki dairəsi – Ziyafət Əsgərov (YAP) – 72,2 faiz

77 saylı Astara seçki dairəsi – Rəşad Mahmudov (YAP) – 67,1 faiz

78 saylı Lerik seçki dairəsi – İqbal Məmmədov (YAP) – 67,1 faiz

79 saylı İmişli seçki dairəsi – Əsabil Qasımov (YAP) – 62,2 faiz

80 saylı İmişli-Beyləqan seçki dairəsi – Çingiz Qənizadə (bitərəf) – 62,7 faiz

81 saylı Beyləqan seçki dairəsi – Şahin İsmayılov (YAP) – 59,6 faiz

82 saylı Ağcabədi seçki dairəsi – Tahir Rzayev (YAP) – 63,3 faiz

83 saylı Ağcabədi-Füzuli seçki dairəsi – Aqil Abbasov (bitərəf) – 65,3 faiz

84 saylı Füzuli seçki dairəsi – Bahar Muradova (YAP) – 71,9 faiz

85 saylı Şamaxı seçki dairəsi – Elxan Süleymanov (bitərəf) – 65,9 faiz

86 saylı İsmayıllı seçki dairəsi – Novruzəli Aslanov (bitərəf) – 72,4 faiz

87 saylı Ağsu-İsmayıllı seçki dairəsi – Tahir Kərimli (Vəhdət Partiyası) – 66,3 faiz

88 saylı Göyçay seçki dairəsi – Sabir Hacıyev (VBP) – 57,7 faiz

89 saylı Göyçay-Ağdaş seçki dairəsi – Elman Nəsirov (YAP) – 61,5 faiz

90 saylı Ağdaş seçki dairəsi – Çingiz Əsədullayev (bitərəf) – 62,9 faiz

91 saylı Ucar seçki dairəsi – Vüsal Hüseynov (YAP) – 62,2 faiz

92 saylı Zərdab-Ucar seçki dairəsi – Jalə Əliyeva (bitərəf) – 51,2 faiz

93 saylı Bərdə şəhər seçki dairəsi – Gövhər Baxşəliyeva (bitərəf) – 71,9 faiz

94 saylı Bərdə kənd seçki dairəsi – Zahid Oruc (bitərəf) – 71,8 faiz

95 saylı Tərtər seçki dairəsi – Sahib Aliyev (bitərəf) – 65,6 faiz

96 saylı Goranboy-Naftalan seçki dairəsi – Mahir Aslanov (bitərəf) – 68,1 faiz

97 saylı Goranboy-Ağdam-Tərtər seçki dairəsi – Ağalar Vəliyev (YAP) – 68,7 faiz

98 saylı Şəmkir şəhər seçki dairəsi – Sahibə Qafarova (YAP) – 77,6 faiz

99 saylı Şəmkir kənd seçki dairəsi – Sona Əliyeva (YAP) – 72,8 faiz

100 saylı Şəmkir-Daşkəsən seçki dairəsi – Kamran Bayramov (YAP) – 72,2 faiz

101 saylı Göygöl-Daşkəsən seçki dairəsi – Rövşən Rzayev (bitərəf) – 72,1 faiz

102 saylı Samux-Şəmkir seçki dairəsi – Valeh Ələsgərov (bitərəf) – 70,5 faiz

103 saylı Gədəbəy seçki dairəsi – Sevinc Hüseynova (YAP) – 72,9 faiz

104 saylı Gədəbəy-Tovuz seçki dairəsi – Rafiq Məmmədhəsənov (YAP) – 67,8 faiz

105 saylı Tovuz seçki dairəsi – Qənirə Paşayeva (bitərəf) – 62,6 faiz

106 saylı Tovuz-Qazax-Ağstafa seçki dairəsi – Ülviyyə Ağayeva (bitərəf) – 61,2 faiz

107 saylı Qazax seçki dairəsi – Kamran Nəbizadə (bitərəf) – 62,4 faiz

108 saylı Ağstafa seçki dairəsi – Nizami Cəfərov (YAP) – 72,4 faiz

109 saylı Balakən seçki dairəsi – Nəsib Məhəməliyev (YAP) – 69,5 faiz

110 saylı Zaqatala seçki dairəsi – Elşən Musayev (ADMP) – 52,5 faiz

111 saylı Zaqatala-Balakən seçki dairəsi – Kamilə Əliyeva (YAP) – 50,5 faiz

112 saylı Qax seçki dairəsi – Azər Kərimli (bitərəf) – 73,4 faiz

113 saylı Şəki şəhər seçki dairəsi – Yaqub Mahmudov (YAP) – 56,5 faiz

114 saylı Şəki kənd birinci seçki dairəsi – Əli Məsimli (bitərəf) – 51,2 faiz

115 saylı Şəki kənd ikinci seçki dairəsi – Cavanşir Feyziyev (bitərəf) – 58,4 faiz

116 saylı Qəbələ seçki dairəsi – Fəttah Heydərov (bitərəf) – 80,6 faiz

117 saylı Oğuz-Qəbələ seçki dairəsi – Aqiyə Naxçıvanlı (YAP) – 70,8 faiz

118 saylı Ağdam şəhər seçki dairəsi – Bəxtiyar Əliyev (bitərəf) – 66,4 faiz

119 saylı Ağdam kənd seçki dairəsi – Bəxtiyar Sadıqov (YAP) – 68,3 faiz

120 saylı Cəbrayıl-Qubadlı seçki dairəsi – Astan Şahverdiyev (YAP) – 65,2 faiz

121 saylı Laçın seçki dairəsi – Mahir Abbaszadə (YAP) – 62,5 faiz

122 saylı Xankəndi seçki dairəsi – Flora Qasımova (bitərəf) – 49,9 faiz

123 saylı Kəlbəcər seçki dairəsi – Cavid Qurbanov (YAP) – 84,9 faiz

124 saylı Şuşa-Ağdam-Xocalı-Xocavənd seçki dairəsi – Elman Məmmədov (YAP) – 58,9 faiz

125 saylı Zəngilan-Qubadlı seçki dairəsi – İmamverdi İsmayılov (YAP) – 62,5 faiz.