Futbol üzrə XX dünya çempionatı başlayır

0
305
Bu gün Braziliyada futbol üzrə XX dünya çempionatının final mərhələsi start götürəcək. Mundialın açılış matçında Braziliya və Xorvatiya milliləri üz-üzə gələcək. Oyun Bakı vaxtı ilə iyunun 13-də gecə saat 1-də başlayacaq.

Qrup mərhələsinin oyunlarına iyunun 27-də, ümumilikdə yarışa isə iyulun 13-də yekun vurulacaq.

 

13 iyun

 

01:00 Braziliya – Xorvatiya (A)

21:00 Meksika – Kamerun (A)

00:00 İspaniya – Hollandiya (B)

 

14 iyun

 

03:00 Çili – Avstraliya (B)

21:00 Kolumbiya – Yunanıstan (C)

00:00 Uruqvay – Kosta-Rika (D)

 

15 iyun

 

03:00 İngiltərə – İtaliya (D)

06:00 Fil Dişi Sahili – Yaponiya (C)

21:00 İsveçrə – Ekvador (E)

00:00 Fransa – Honduras (E)

 

16 iyun

 

03:00 Argentina – Bosniya (F)

21:00 Almaniya – Portuqaliya (G)

00:00 İran – Nigeriya (F)

 

17 iyun

 

03:00 Qana – ABŞ (G)

21:00 Belçika – Əlcəzair (H)

00:00 Braziliya – Meksika (A)

 

18 iyun

 

03:00 Rusiya – Cənubi Koreya (H)

21:00 Avstraliya – Hollandiya (B)

00:00 İspaniya – Çili (B)

 

19 iyun

 

03:00 Kamerun – Xorvatiya (A)

21:00 Kolumbiya – Fil Dişi Sahili (C)

00:00 Uruqvay – İngiltərə (D)

 

20 iyun

 

03:00 Yaponiya – Yunanıstan (C)

21:00 İtaliya – Kosta-Rika (D)

00:00 İsveçrə – Fransa (E)

 

21 iyun

 

03:00 Honduras – Ekvador (E)

21:00 Argentina – İran (F)

00:00 Almaniya – Qana (G)

 

22 iyun

 

03:00 Nigeriya – Bosniya (F)

21:00 Belçika – Rusiya (H)

00:00 Cənubi Koreya – Əlcəzair (H)

 

23 iyun

 

03:00 ABŞ – Portuqaliya (G)

21:00 Avstraliya – İspaniya (B)

21:00 Hollandiya – Çili (B)

 

24 iyun

 

01:00 Kamerun – Braziliya (A)

01:00 Xorvatiya – Meksika (A)

21:00 İtaliya – Uruqvay (D)

21:00 Kosta-Rika – İngiltərə (D)

 

25 iyun

 

01:00 Yaponiya – Kolumbiya (C)

01:00 Yunanıstan – Fil Dişi Sahili (C)

21:00 Nigeriya – Argentina (F)

21:00 Bosniya – İran (F)

 

26 iyun

 

01:00 Honduras – İsveçrə (E)

01:00 Ekvador – Fransa (E)

21:00 ABŞ – Almaniya (G)

21:00 Portuqaliya – Qana (G)

 

27 iyun

 

01:00 Cənubi Koreya – Belçika (H)

01:00 Əlcəzair – Rusiya (H)

 

1/8 final

 

1) 28 iyun: 1 A – 2 B (21:00)

2) 29 iyun: 1 C – 2 D (01:00)

3) 29 iyun: 1 B – 2 A (21:00)

4) 30 iyun: 1 D – 2 C (01:00)

5) 30 iyun: 1 E – 2 F (21:00)

6) 1 iyul: 1 G – 2 H (01:00)

7) 1 iyul: 1 F – 2 E (21:00)

8) 2 iyul: 1 H – 2 G (01:00)

 

1/4 final

 

a) 4 iyul: 5 – 6 (21:00)

b) 5 iyul: 1 – 2 (01:00)

c) 5 iyul: 7 – 8 (21:00)

d) 6 iyul: 3 – 4 (01:00)

 

Yarımfinal

 

9 iyul: b – a (01:00)

10 iyul: d – c (01:00)

 

13 iyul: 3-cü yer uğrunda oyun (01:00)

 

13 iyul: Final (00:00).

BIR CAVAB BURAXIN

Please enter your comment!
Please enter your name here